Bebe de 3 saptamani

imaginea utilizatorului Claudia M

Fetelor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pediatra mea se intoarce vineri din concediu,ce pot sa ii dau bebelusului meu de 3 sapt, are nasulinfundat,si am observat ca a tusit de vre-o doua ori azi si ieri.Mucisorii ii aspir,dar tot mai raman ,ce sa fac?

imaginea utilizatorului iannis

aspira de ori cate ori este nevoie,fa.i baita calda si pune.i ser in nasuc..e mult prea mic pentru medicamente..sanatate multa

imaginea utilizatorului Claudia M

Iti multumesc

imaginea utilizatorului Connsta

la 3 saptamani e normal sa fie nasucul infundat aproape toti bebeii il au, iar tusea apare tot de la ei, daca sunt prea multi, si trebuie extrasi sa nu i se irite gatisorul si sa se faca rosu, dar fii atenta toarna ser, apa cu sare, salin, sau marimer, ca e aproape una si aceeasi, si mai bine picaturi decat spray, dar nu extrage prea mult si prea des, pentru ca organismul o sa se deprinda si o sa faca tot mai multi....straduie-te sa extragi doar cand e nevoie, inainte de masa sau la culcare pe noapte doar daca vezi ca nu poate respira bine....creste-ti mari si sanatosei!

imaginea utilizatorului allynna

Tuseste pt ca se ineaca cu mucusorii...Nu abuza de aspirator pt ca va face si mai multi mucusori...Daca nu face febra e fornaitul fiziologic. Sanatate!

imaginea utilizatorului maria-cristiana

urmează sfatul mămicii lui Iannis, Anca, dacă aspiri după ce ai pus ser fiziologic, vei scăpa bebelușul de mucii din gît care provoacă tusea, dacă tu vezi că nu e în regulă mergi la urgență , dacă medicul tău nu e la cabinet.

imaginea utilizatorului Claudia M

Multumesc fetelor!!!!!